Tatil yapmak için bir bahaneniz olabilir

Kaz Dağları ve çevresi görülmeye değer yoğun orman kitlesini bünyesinden barındırmaktadır. Bu orman kütlesi Babadağ denilen yamaçlarda seyreklik göstermekte, Bayramiç’e bakan yamaçlarda ise iklim koşullarının bir sonucu olarak daha sık ve gürdür. Gür orman yapısına sahip olan bölgede turizm daha çok gelişmiş olmakla birlikte yerli ve yabancı turist sayısının artması çevre halkı da bir hayli mutlu etmiştir.

Erdemit’te bir tatil hayal edin

Misafirperverliği ile ön planda bulanan Edremit halkı eğitim acısından değerlendirildiğinde, ülke geneline bakıldığında oldukça bilgili bir halk kitlesine sahiptir. Ayraca derelerin ve kaplıcaların bulunduğu bölgede, şifalı sulardan faydalanmak isteyen turist sayısı oldukça fazladır. Termal kaynakların zengin oksijenle buluşması, Edremit’i vazgeçilmez kılmıştır. Tatil sürelerince dağ zirvesine tırmanmak isteyenlere küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Kaz Dağları özellikle derin vadilerinde ve yüksek tepelerinde birçok yırtıcı kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Şu zaman kadar yırtıcı kuşların saldırısına uğrayan kimsenin bulunmaması, doğal yaşam alanlarındaki hayvanların yaşam kalitesini düşücü faaliyetlerin bölgede sürdürülmediğini göstermektedir. Tatil zamanınız boyunca göç eden kuşlara da rastlayabileceğiniz Kaz Dağları, sevdiklerinizle güzel bir tatil geçirebilmeniz adına her şeyi bünyesinde barındırmaya çalışmaktadır. Göçmen kuşlarının gökyüzünde hayran bırakan gösterine tanık olanlar, hayatları boyunca unutamayacakları doğa harikalarına şahit oluyor.

Tatil yapmak için bir bahaneniz olabilir
Tatil yapmak için bir bahaneniz olabilir

Temiz bir tatil planlayın

Temiz havasına gökyüzünde süzülen kuşların eşlik etmesi ve kuşların içgüdüleri ile anlaşma şekline en açık şekilde şahit olmak istiyorsanız Kaz Dağları konaklama merkezlerini tercih etmelisiniz. Doğanın içerisinde bulunmanın verdiği huzura birde doğa harikaları eklenince, yaşadığınız en güzel tatillerden birini yaşamış olacak ve gerçekten hem dinlenmiş hem de eğlenmiş olarak geri döneceksiniz. Çeşitli tatil mekanları tatil yapmak isteyenlere tam anlamıyla dinleme imkânı sunmamaktadır. Kalabalık ve doğadan uzak mekanlarda gerçekleştiren tatiller, dinlenmenize fırsat vermez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir