Kaz Dağlarında Tatil Keyfi

Kaz Dağı eteklerine bakıldığında ilk olarak dikkatleri üzerine çeken Akçay, bir belde olmasının yanından oldukça gelişmiştir. Her ne kadar belde olarak isimlendiriliyor olsa da dışarıdan bakıldığında bir turizm şehrini aratmayan Akçay, belde olmakta mutlu. Şehir olarak nitelendirildiği takdirde çevresinde baş gösteren hızlı betonlaşma ile değerinin kaybedileceğinin ve temiz havanın zamanla kirleneceğini düşen çevre halkı, Akçay’ın belde olarak kalmasında yana görünüyor.
kaz-daglarinda-tatil-keyfi-2

Ormanın temiz havasını içinize çekin

Akçay’a bakıldığında uzun ve güzel kıyı kordonunda, şehrin stresinden uzak kalmak istenler için özel tasarlanmış çay bahçelerine rastlamak mümkün. Otellerin bulunduğu bu bölge, yer yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktan oldukça memnun. Turist memnuniyetinin ön planda olduğu beldede, gelişim hızla devam etmektedir. Gelişim artmasıyla birlikte konaklama merkezlerinin bölgede yoğun olarak arttığını ve bu artışında sizlere çeşitlilik sunduğunu belirtmek istiyoruz. Kazdağları otelleri ve Akçay Otelleri bu güzel doğayı sizler için buluşturuyorlar.

Akçay Otelleri

Bölgedeki çalışmalar son derce titizlikle gerçekleştirilmektedir. Temiz havanın yoğun olarak bulunduğu Akçay’da ağaçlandırma çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Kaz Dağı eteklerinde bulunan orman havasını belde içerinde hissettirmesi adına çeşitli ağaçlandırma çalışmaları yapılaması, bölgede artan kentleşmelere karşı koruyucu bir nitelik taşımaktadır. Turizm açısından kazandığı bu değeri Kaz Dağlarına borçlu olan Akçay’ın Sarı Kız heykelidir. Beldede birden fala alışveriş merkezini açılmış olması da uzun süre kalacak olan tatilcilerin ihtiyaçlarını kolaylıkla temin etmelerine yardımcı oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir