Kaz Dağlarında Tatil İmkanı

Edremit’i değerli kılan Kaz Dağlarına ve Edremit körfezine yakınlığı fazla olan konaklama merkezlerinin seçilmesi, konum itibariye doğal güzelliklerden son derece fazla faydalanmanızı sağlayacaktır. Yakınlığın önemli olduğu kadar konforunda ön planda tutulması tatilinizi en verimli şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Kaz Dağları kültür turları

Hem tatil yapıp hem de tarihi değerleri görmek isteyenler içinde oldukça uygun bir merkez olan Edremit, kültürel değerler açısından da oldukça zengindir. Balkan savaşlarında yaşanan göçler sırasında Türkmenlere ev sahipliği yapmış olan Edremit, Kaz Dağı eteklerinde bulunan köylerinde Türkmen gelenek ve göreneklerini sürdürmeye devam etmektedir. Tahtacılıkla uğraşan Türkmenler bölge haklını etkilemiş ve bölgede kısa sürede tahtacılık gelişme göstermiştir. Tarihi değerlere son derece bağlı olan Edremit’te tahta eserler rastlamak oldukça mümkün. Edremit’te görülmesi gereken yerlerden birisi de Kaz Dağı Milli Parkıdır. Biga Yarım Adasının güneyinde bulanan Kaz Dağı Milli Parkı oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Bundan yaklaşık 23 yıl önce milli park olarak halka açılmıştır. Bölgenin en gözde yerleşim alanlarından biri olan park, adını Kaz Dağlarından almıştır. Ege ile Marmara bölgesini birbirinden ayıran eskiden İda Dağı olarak adlandıran ve şimdilerde Kaz Dağı adını alan dağ, Biga yarım adasının en yüksek noktasını oluşturmaktadır. Dağ yapısı ve konumu gereği diğer dağlardan farklılık göstermektedir. Hava kirliliğinin hâkim olduğu dünyamızda bu denli temiz havayı solumak siz tatil sevenlere son derece huzur veriyor.

Kaz Dağlarında mutluluğa uzanan tatil
Kaz Dağlarında mutluluğa uzanan tatil

Edremit’te tatil

Dağ eteklerinde kuzey ve güney yönüne uzanan derin bir vadi mevcuttur. Bu vadileri destekleyen kanyonlar, oksijenden zengin hava akımının oluşmasına yardımcı olmuş ve Kaz Dağlarını vazgeçilmez kılmıştır. Oksijen vücudumuz için son derce önem arz etmekte ve buda sağlığını düşünen tatilcileri Edremit’e yani temiz havanın merkezi Kaz Dağlarına yönlendirmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir