Kaz Dağlarında mutluluğa uzanan tatil

Kafanızı dağıtmak için küçük ama sevimli bir bölgeyi tercih etmek istiyorsanız Edremit’e bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ege kıyılarının verdiği huzuru en iyi hissedeceğiniz yerlerden olan Edremit, Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Kapladığı konum gereği Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olarak kabul edilen Edremit’te aradığınız huzuru bulabilirsiniz. Aynı zamanda Kaz Dağları ve Zeytinlik ile de bilinen Edremit, Kaz Dağları ziyaretinizde Kazdağları konaklama merkezi olarak kullanabileceğiniz bir bölge olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kaz Dağları tatilleri

Kaz Dağları konum ve yapısı gereği yer yıl binlerce tatil sevene ev sahipliği yapmaktadır. Çevresindeki konaklama merkezlerine bakıldığında en çok tercih edilenler arasında Edremit yer alıyor. Kaz Dağlarına konum gereği yakın olması Edremit’i turizm alanında geliştirmiş ve Balıkesir’in gözdesi konumuna getirmiştir. Edremit, Balıkesir’in iç turizm odak noktası haline gelmiş ve ilçenin gelişimini olumlu yönde etkilemiştir.

Edremit Körfezi

İlçe Ege Bölgesinde Edremit körfezi ile Kaz Dağları arasında yer almaktadır. Bulunduğu konumun getirilerinin başında turizm geliyor olsa da, bölge verimli tarım arazileri ile de dikkat çekmektedir. Sulak bir bölge olması sebebiyle bereketli olan tarım arazileri, geniş bitki örtüsünün beraberinde getirmiştir. Her ne kadar Ege Bölgesinde bulunsa da Ege Denizi kıyılarına sahip olmayan ilçe, çeşitli akarsular ile yeşilliğin birleşmesi olarak adlandırılmaktadır.

Kaz Dağlarında mutluluğa uzanan tatil
Kaz Dağlarında mutluluğa uzanan tatil

Edremit’te tatil

Tatil için Edremit’i tercih ediyorsanız, son derece doğru bir tercih yaptığınızı hatırlatmak istiyoruz. Tarihi ve doğal güzellikleri ile sizlere unutulmaz bir tatil imkânı sunacak olan Edremit, zeytin ağaçları ve çam ağaçları ile oldukça dikkat çekiyor. Temiz hava ile birlikte huzuru da yakalamanıza yardımcı olacak olan bu bölgede konaklama merkezinin seçimi oldukça önemli. Kazdağları konaklama merkezinin sizlere sunduğu imkânlardan faydalanmak ve tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız otel seçiminiz de oldukça seçici davranmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir