Kaz Dağılarında tatilin tadını çıkarttın

Ayvalık adalarının yanında şehrin Marmara Denizine komşu olan kıyılarında da Marmara Adaları olarak adlandırılan adalar bulunmaktadır. Bu adalarda tatil sevenlere son derece eğlenceli bir tatil imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda Kaz Dağı gibi mükemmel bir tatil bölgesini bünyesinde barındıran Balıkesir her yıl binlerce tatil sevenleri ev sahipliği yapmaktadır.

kaz-dagilarinda-tatilin-tadini-cikarttin-2

Kazdağları Coğrafyası

İklim koşullarını geniş bir coğrafyadan alan Balıkesir’de her çeşit iklim ile karşılaşmak oldukça mümkün. Ege kıyılarına komşu olan kesimlerinde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen Akdeniz iklimi hakimdir. Karasal iklimin hakim olduğu Balıkesir’de batıdan doğuya, kuzeyden güney gidildikçe karasal iklimin izlerine rastlamak oldukça mümkün. Karasal iklimin getirilerine bakılacak olursa kışlarının soğuk ve karlı geçmesi, kış aylarında Balıkesir’e tatil için uğrayacak insanların kar kayağı için hazırlıklı gelmelerinin beklemekteyiz. Kazdağları otelleri sizlere fikir sunabilecek yapıdadır, ve tavsiyeler de de bulunacaklardır.

Balıkesir Tatili

Marmara kıyıları ise yazın sıcaklarından bunalmış tatil severler için yaza iyi bir başlangıç yapacaktır. Yazları serin ve ılık olan Marmara kıyıları, ormanlık alanların çok olması ile Karadeniz iklimin etkisi altındadır. Karadeniz o temiz havasını içinize çekebilecek ve aklınızdaki sorun sorunları bir an olsun atabileceksiniz. Tatil işte böyle bir şeydir. Tatilin keyfini çıkarmak için mutlaka bu mekanları görmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir