Edremit’te Şifa Termal Otelleri

Turizmin zenginleşmesinde bir diğer etken olarak görülen termal suların varlığı Edremit’te azımsanamayacak kadar fazladır. Su özelliği ile dünyaya ün salmış olan Akçay ile Altınoluk arasında yer alan Güre termal su kaynaklarının en önemli yerleşim alanlarını oluşturmaktadır. Akçay ve Altınoluk’tan daha güzel bir yapı olarak karşımıza çıkan Güre, adeta şifa kaynağı olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kazdağları otelleri ile muhteşem bir tatil sizleri bekliyor.

edremitte-sifa-termal-otelleri22

Sağlık için Edremit’i ziyaret edin

Sağlığı için ayıracak yeterli vakti olmayan kişiler, tatillerinin tadını çıkarırken aynı zamanda termal suların şifaların da da faydalanma imkanına sahip olacaktır. Altınoluk plajlarına bakılacak olursa, Akçay’a yakınlığı ile dikkat çektiğini fark edebiliriz. Edremit’e olan uzaklığı 27 kilometre olan Altınoluk sahilleri, doğal plajlar yönünden oldukça zengindir. Turizmin bu noktada yaygın hala yerdiğini görmek mümkün olacaktır. Altınoluk sahillerine yakın olan çok sayıda tatil evi, site, otel ve konaklama merkezlerine rastlamak oldukça mümkün.

Altınoluk otelleri

En önemli turistlik yerlerin başında yer alan Altınoluk havanın temiz ve bol oksijen yapısına sahip olmasıyla oksijen çadırı olarak adlandırılmaktadır. Doktor tavsiyesi üzerine bölgeye gelmiş olan insan sayısı oldukça fazladır. Astım tedavini desteklemek amacıyla gönderilen hastalar, oksijenden son derce verimli bir şekilde faydalanma imkânına sahip olmuştur. Aynı zaman kalp damar hastalıkları açısından bakıldığında, kanın oksijen düzeyinin yükseltilmesi açsından da oldukça önemli olan bölge yer yıl binlerce kalp ve akciğer hastasına ev sahipliği yapmaktadır. Termal kaynaklarının yanında birde temiz havanın eklenmesi Edremit’i tercihlerin baş sırasında çıkarmayı başarmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir