Edremit Termal Su Kaynakları

Tatil ihtiyacının karşılanmasını yanında sağlığını da düşünen insanların Edremit Narlı Köyü civarında yaklaşık 200 metre yüksekliğinde bulunan tatlı su ve şifaların da da faydalandığı görülmektedir. Tatlı suyun faydalarını saymakla bitiremeyen çevre halkı, manzarasının da güzel olması nedeniyle her yıl yüzlerce kişi tarafından tercih edilmektedir.Köyün doğusu ve batısında bulunan kanyonlar çevrede oksijen miktarının en üst seviyeye gelmesine olanak sağlamaktadır.
edremit-termal-su-kaynaklari-3

Doğa ile iç içe bir tatil hayal edin

Oksijenden zengin bir yer bulmanın oldukça zorlaştığı zaman içinde, böyle bir yerde hem tatil yapıp hem de şifa bulmak, birçok kişi tarafından oldukça makul karşılanmaktadır. Ayrıca bölgede birbirinden güzel görülmeye değer, doğal coğrafi oluşumlar baş göstermektedir. Ege ve Marmara ikliminin karışımdan oluşmuş bu temiz iklimde her türlü doğa harikasıyla karşılaşmaya hazırlıklı olmalısınız. Kazdağları otelleri sizlere muhteşem bir tatil deneyimi sunmak için hazır bekliyorlar.

Edremit Otelleri

Başka bir yerde rastlayamayacağınız nitelikteki bir şelaleyi bünyesinde barındıran bölgede tarihi Başdeğirmen köprüsü de görülmeye değer yapılar arasında yer alıyor. İklim çeşidi olarak oldukça yumuşak bir iklime sahip olan bölgede ormanların varlığına bağlı olarak yer yer yağmurların baş göstermesi, temiz havanın yağmur suyu ile birleşmesine ve sıcak yaz aylarında bile bunaltıcı havalardan sizleri korumaktadır. Yazın sıcaklarında Edremit’e yapılan küçük kaçamaklar, hem dinlenmenizi hem de vücudunuzun zararlı etkenlerden temizlenmesinde sizlere yardımcı olacaktır. Bu zararlı etkenler kimi zaman vücudunuzda fazla biriken oksijen olurken, kimi zamanda şehrin kalabalığının yarattığı stres olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir