Doğa ile iç içe Kazdağların da Tatil

Doğanın İçinden Kazdağlarında Tatil

Bitki örtüsü oldukça sık ormanlardan oluşmuş Kaz Dağları tırmanışı zorlaştıracak niteliğe sahip olsa da görülmeye değer bir manzarayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu tırmanışlarda sizlere eşlik edecek olan motorlu taşıt yolunu kullanmanız manzaranın tüm güzelliğine şahit olmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Tüm sıkıntılarınızı Kaz Dağları ile unutacaksınız

Türkiye’de yalnızca Kaz Dağlarında rastlayacağınız bazı bitki türlerinin içerinde barındıran orman, bitki çeşitliliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktır. Kazdağı göknarlı ile ün salan göknar tiplerine bu coğrafyada sıklıkla rastlamak mümkün olacak ve dağın farklılığını yaşamanızda sizlere yardımcı olacaktır. Kaz dağlarında bitki örtüsü oldukça önemlidir. Türkiye’de sadece Kaz Dağlarında rastlama imkânına sahip olduğumuz bitki türlerinin korunması adına çevrede çeşitli önlemler alınmakta ve her geçen gün bu önlemlere yenisinin katılması, çevreye verilen önem ve değerin gün geçtikçe arttığını göstermektedir. Bundan yaklaşık üç yıl önce yaşanan üzücü yangın ile Kaz Dağ eteklerinde 5 milyonu metre karelik alanın kül olması, yetkililerce gerekli önlemlerin artırılmasını beraberinde getirmiştir.

Doğa ile iç içe Kazdağların da Tatil
Kaz dağlarında tatil fırsatı

Temiz ve sağlıklı yaşam

Doğa harikasının bir anda küle dönüşmesi ile yaşanan hüzün, çevre halkını ve tatil sevenleri de etkisi altına almıştı. Çevreyi koruma adına alınılan önlemlerin içerisinde tatil yapmak için çevrede bulana halkın bilinçlenmesi sağlamak ve yakın köylerdeki insanların bu konu karşısında ki hassasiyetinin yükseltilmesi yer almıştır. Ormanların ülkemiz için ne kadar önemli olduğu vurgusunda bulunulmuş ve bu tür olayların önüne geçilmeye çalışırlar. Kaz dağları yapısı gereği çevresine yerleşim olanağı sağlamamakta ve alanda seyrek bir konaklama olduğunu bahsetmek isteriz. Nadir olarak görebileceğiniz manzarada uzun süre kalmak ve kafanızı dinlemek istiyorsanız, seçeceğiniz konaklama merkezlerimizin konfor acısından iyi bir değerlendirme yapmış olmanız gerekecektir. Tatil denildiği zaman akla ilk gelen isimler Akdeniz bölgesinin sahil kentleri, şimdilerde yerini Kaz Dağları gibi temiz havanın bol miktarda bulunduğu yerlere bırakmıştır. Aradığınız tüm tatil fırsatlarını Kaz Dağları Otellerinde bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir