Balıkesir termal tatil

Balıkesir’in geniş bitki örtüsü çevre halkın tarıma yönelmesine neden olmuş ve çeşitli bahçe bitkilerinde zengin bir şehrin oluşmasının yanında son derce gelişme göstermiş bir deniz turizminin oluşmasını sağlamıştır. Balıkesir’in başlıca turizm merkezlerini Marmara ve Ege Denizlerine kıyısı olan ilçeler ve çeşitli adalar oluşturmaktadır.

Balıkesir Mevsimleri

İl genelinde her mevsim turizmin var olması, kışın gelmesi ile sönen bir turizmin varlığında uzak olduğunu göstermektedir. Çevrede çeşitli termal su kaynaklarının var olması ve bölgenin yaz kış tercihlerin başında yer almasını beraberinde getirmiştir. Temiz hava ve termal enerji kaynaklarından faydalanmak isteyen kişiler için oldukça güzel tatil bölgelerinin bünyesinde barındıran Balıkesir yediden yetmişe her yaş grubu tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kazdağları otelleri Balıkesir şehrindeki en kaliteli oteller olarak göze çarpmaktadır.

Balıkesir Tatili

Yaşın ilerlemesi ile birlikte çeşitli sağlık sorunların baş göstermesi, çeşitli uzmanlar tarafından Balıkesir’e kısa da olsa bir tatil yapılamasının sağlık sorumlarının giderilmesi açısından oldukça faydalı olabileceğini düşüncesi ortaya atmıştır. Gönen, Edremit, Manyas, Susurluk, Bigadiç, sındırgı ilçeleri ve merkez bağlı Pamukçu Belediyesinde özel kaplıca su kaynakları bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir