Akçay sahilinde unutmayacak tatil

Festivaller ve konserler ile yaz akşamlarının renklendirilmesinin yanı sıra çeşitli plajların bulunması, sahil olmazsa olmaz diyenler için oldukça güzel. Akçay plajlarının ilçe genelinde dikkat çekmesi, sahil şeridinin başlı başına plaj olarak dekore edilmesinden kaynaklanmaktadır. Akçay sahili boyunca dilediğiniz yerden denize girmek mümkündür. Bu konuda topluma bir kısıtlama yapmayan Akçay Belediyesi Edremitliler tarafından da oldukça sevilmektedir. Halka açık plajların bulunması, tatil sevenlerin bu imkanlardan dilediği gibi faydalanmasını beraberinde getirmiştir.
akcay-sahilinde-unutmayacak-tatil-2

Edremit’te birde böyle bakın

Akçay sahilleri gibi halkın hizmetine sunulmuş birçok sahile rastlamak mümkün. Sarıkız Plajı, Belediye Halk Plajı, Zeytinli Belediyesi Halk Plajı olmak üzere önemli plajların bulunması, halkın bölgeye karşı ilgisini artırmış ve Edremit’in gelişmesine zemin hazırlamıştır. Bölge genelinde Akçay sahillerinin ayrı bir ilgiye sahip oldukları görülmüştür. Kazdağları otelleri ile sizler de güzel bir tatile ne dersiniz?

Akçay Otelleri

Akçay suları bol ve artezyen niteliği ile üne kavuşmuş ve her yıl yüzlerce kişinin uğrak noktası halini almıştır. Belediyelerde açık plajların son derece temiz olması, Edremit Belediyesinin görevini tam anlamıyla yaptığını bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Akçay suyunun bir diğer özelliği ise fışkıran yapısının sadece karada hakim olmadığıdır. Bu su denizde bile fışkırma özelliğine sahiptir ve bu özellik dünya genelinde dahi görülmesi oldukça güç olan bir manzaradır. Dünya genelinde bile karşılaşılması güç bir manzara ile buluşmak ve bu sudan yararlanmak isteyenler için Akçay oldukça büyük önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir