Akçay için tatil fırsatları

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir belde olarak dikkatleri çeken Akçay merkeze sekiz kilometre uzaklığında bulunmaktadır. Türkiye’nin turizm alanında gelişme göstermesi zamanla gerçekleşmiştir ve turizm başrol oyuncusu olarak Akçay’ı her gelişme olmadan öncede görmek oldukça mümkün. Turizmde büyük şehirlere yakınlığı fazla olan noktaların gelişmelerinin kısa sürede tamamladıklarını görmekteyiz. İşte bu merkezlerden biri olarak dikkatleri üzerine çeken Akçay, İstanbul’a oldukça yakındır. Temiz havası ve çeşitli su kaynakları ile şehrin kalabalığında sıkılmış İstanbullular için oldukça makul bir tatil olan Akçay’da birinden farklı konaklama merkezleri bulunmaktadır.
akcay-icin-tatil-firsatlari

Tatil beldesi Akçay

Akçay’ın turizm alanında asıl gelişmesi 1980’lı yıllar içerinde gerçekleşmiştir. Bu yıllardan itibaren devlet memurları başta olmak üzere çeşitli meslekten insanları misafir olarak ağırlayan Akçay, 1990’lı yıllara gelindiği zaman dönemin en önemli tatil beldelerinden biri olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Altın çağ olarak adlandırılan Akçay, suyu ile çeşitle bölgeler ün salmış ve kısa zamanda su belediyesi adı ile her yerde tanınmıştır. Kazdağları otelleri yeni özellikleriyle muhteşem bir Kazdağları tatili sunuyor.

Kaz Dağları Otelleri ve Turizm

Kaz Dağları gibi turizmin en önemli noktasının eteklerinde var olmasını bir avantaj olarak algılayan Akçaylılar, kısa sürede bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmuştur. Başlarda küçük bir turizm kasabası olarak tanın Akçay, günümüzde dünya çapında da oldukça ilgi gören doğal termal beldeler arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Akçay’ın bu derece gelişme göstermesinde belediyenin büyük katkısı vardır. Bu alanda yapılan çalışmaların azımsanmayacak kadar fazla olması Akçay’ın bu denli tanınmasına yardımcı olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir